Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
 • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
 1. Úvod
 2. Blog
 3. Výhody a popis funkcií klimatizácii Vivax
26.03.2019

Výhody a popis funkcií klimatizácii Vivax

Výhody klimatizácie Vivax

Podmienky energetických štítkov (EÚ) 626/2011:

 • Tri klimatické zóny pre vykurovanie (obyčajná zóna je požadovaná, teplejšia a chladnejšia zóna sú voliteľné).

 • Sezónna účinnosť (Výpočet viacnásobného zaťaženia častí).

 • Úroveň hlasitosti.

 • Odhadovaná účinnosť zobrazuje znaky na báze výkonu zariadenia.

 • Sezónna účinnosť zobrazuje výkony počas celej sezóny vykurovania alebo chladenia, čo lepšie zodpovedá skutočnej prevádzke zariadenia. 

 

Technológia korekcie faktoru moci (PFC)

Rozšírené, čiastočne aktívne PFC zaisťuje, že je krivka prúdu a napätia fázy synchronizovaná, čo vedie k tomu, že je viac ako 79% napájacieho napätia použité efektívnejšie, tým sa výrazne zlepšuje účinnosť premeny energie.

 

0.5W v pohotovostnom režime

Inteligentná on-off technológia umožňuje Vivax produktom v čase keď sa nachádzajú v pohotovostnom režime automaticky vstúpiť do úsporného režimu. Vďaka tomu dochádza k zníženiu spotreby energie v porovnaní s klasickými 5W na 0,5W, čo je 90 % úspora energie.

 

Inteligentná Anti-cold-air funkcia

Konvenčná ochrana pred vstupom studeného vzduchu má vplyv iba na výparník. Vivax inteligentná ochrana proti vstupu studeného vzduchu vplýva na výparník a teplotu v miestnosti. To napomáha ďalšiemu upresneniu výkonu prevádzky zariadenia a poskytuje pocit pohody v miestnosti. 

 

Vysoký rozsah prevádzky

Až do 25 úrovní (F1-F25) frekvencie kompresora a zvýšený rozsah frekvencie o približne
70 %. Presnejšia kontrola napomáha šetriť energiu a vytvárať väčšie pohodlie. S pokročilou kontrolou technológií frekvencie, predohrevom kompresora a dodatočným ohrevom, zariadenie účinne pracuje aj pri nízkych vonkajších teplotách do -20 °C.

 

3D air flow

Zariadenie využíva automatické horizontálne a vertikálne premiestňovanie lamiel usmernenia prietoku vzduchu, cieľom čoho je zabezpečiť rovnomernú distribúciu po celom priestore.

 

Nové chladivo R32

Klimatizačné jednotky Vivax sú v súlade s medzinárodnými normami pre environmentálnu bezpečnosť a energetickú efektívnosť s certifikáciou CE, CB, SAA a CNEX.

 

Bezpečné pre životné prostredie

Záruka pre bezpečnosť životného prostredia zaručuje úplnú ochranu ozónovej vrstvy. Nižší potenciál globálneho otepľovania zaisťuje menej emisií plynov.

 

Energetická účinnosť

Klimatizácie s chladivom R32 sú o 2 až 9 % energeticky úspornejšie v porovnaní s modelmi R410A.

 

V-smart solution – WiFi

S Wi-Fi modulom nainštalovaným v klimatizačnej jednotke viete ovládať všetky funkcie klimatizácie prostredníctvom hlasu, aplikácie alebo mobilného telefónu. M-Smart nie je iba ovládanie klimatizácie ale aj manažment každodenných úloh používateľa.

 

Vivax technológia

3D DC Inverter

 1. DC Inverter motorček ventilátora vnútornej jednotky – Variabilná rýchlosť ventilátora. Super tichá prevádzka 20 dB (A).
 2. DC Inverter motor kompresora – Výraz zvyšuje energetickú účinnosť.
 3. DC Inverter motor motor ventilátora vonkajšej jednotky – Zvyšuje energetickú účinnosť tepelného výmenníka.

 

Inteligentné odmrazovanie

Kratší čas odmrazovania vedie k lepšiemu pocitu pohodlia v priestore. Konvencionálne odmrazovanie pracuje iba 10 minút v každých 50 minútach. Vivax inteligentné odmrazovanie

sa uvádza do prevádzky len ak je to potrebné, čo znamená nižšiu spotrebu el. energie. Tým je vylúčený nepotrebný proces odmrazovania.

 

 

ECO režim

Nové, úsporné Vivax klimatizačné zariadenia šetria energiu. Vďaka novému EKO režimu šetria energiu o ďalších 60 %, zatiaľ čo Vy bezstarostne spíte.

Spotreba 0.1W v pohotovostnom režime ušetri 20-30 krát viacej energie, ako tradičná klimatizácia.

Režim 0.1Hz eliminuje vysokofrekvenčné elektromagnetické rušenie.

 • °C presná regulácia teploty poskytuje ultra komfortné vnútorné prostredie.

 

IECO technology

Klimatizácia je vybavená energeticky úspornou technológiou iECO, ktorá poskytuje výborný synergický výkon s vysoko efektívnym systémom premeny frekvencie. Môžete si dopriať pohodlné chladenie a zároveň výrazne znížiť spotrebu energie na 8 hodín.

 

Indikátor úniku chladiaceho plynu

Ak nastane únik chladiva, vnútorná jednotka zobrazí chybu “EC” a automaticky prestane pracovať. Toto opatrenie slúži k tomu aby nedošlo k poškodeniu kompresora.

 

8°C kúrenie

V režime vykurovania, izbová teplota môže klesnúť pod 8°C. Vďaka tejto funkcii klimatizácia udržiava teplotu vyššiu ako 8°C, čím sa zabráni vzniku závažnej škody v priestore.

 

Použitie klimatizačného zariadenia v prípadoch nevyhnutného použitia

V prípade poruchy snímača teploty zvyčajne iné klimatizačné zariadenia zobrazia chybu a zastavia sa, zatiaľ čo Vivax klimatizácie aj naďalej pokračujú v činnosti, pre prípad nevyhnutného použitia.

 

Mono & Multi kompatibilita

Vnútorná jednotka série AERI klimatizačného zariadenia je kompatibilná v mono aj multi AR

systéme. Tato funkcia Vám ušetri miesto v sklade a čas potrebný na manipuláciu.

 

Pamäť polohy usmerňovača vzduchu/lamely

Usmerňovače vzduchu / lamely sa automaticky vrátia do polohy v ktorej sa nachádzali v čase vypnutia zariadenia.

 

Popis funkcií klimatizácie Vivax

Auto Photosensitývny displej

Keď sa svetlo v miestnosti vypne, intenzita displeja vnútornej jednotky a prietok vzduchu sa postupne znižuje, čo umožňuje užívateľovi pohodlnejší spánok.

 

Nová konštrukcia vonkajších jednotiek VIVAX

Nová štruktúra vonkajších jednotiek VIVAX s unikátne navrhnutými rebrami, aby bola jednotka odolnejšia a trvácnejšia. Mriežka na prívode vzduchu je odnímateľná a uľahčuje údržbu motora ventilátora.

 

Bezhlučná prevádzka

Chcete pri používaní klimatizácie vypnúť zvukové signály? Bezhlučná voľba umožňuje tichú prevádzku pre vás a vaše okolie.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk