Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Výhody multi split klimatizácie
03.01.2022

Výhody multi split klimatizácie

Multi split klimatizácie sú navrhnuté pre koncept známy ako zónové chladenie. Každá chladená miestnosť je vybavená vnútornou jednotkou a termostatom. To vám umožní ovládať teplotu každej miestnosti jednotlivo a vypnúť chladenie v miestnostiach, ktoré nie sú obsadené.

Jednoduchá inštalácia

Multi split klimatizácia môže byť namontovaná na stenu v akejkoľvek miestnosti. Takže chladený vzduch môže byť všade tam, kde je to potrebné.

Menšia strata energie

Netesné kanály sú jednou z hlavných príčin zlej energetickej účinnosti potrubných klimatizácií. Pri typickej inštalácii centrálnej klimatizácie  sa kvôli netesnostiam v potrubí stratí 20 až 30 percent upraveného vzduchu.

Multi split klimatizácie namiesto potrubia používajú medené rúrky na prenos chladeného vzduchu z kondenzátora do vzduchovodov. Medené rúrky sú oveľa tvrdšie ako potrubné rozvody a sú nesegmentované, a sú teda odolnejšie voči netesnostiam a roztrhnutiu.

Lepšia kvalita vzduchu

Okrem straty energetickej účinnosti môže zle udržiavané potrubné rozvody predstavovať pre váš domov ďalší problém: zníženú kvalitu vzduchu v interiéri. Pokiaľ nie sú kanály pravidelne čistené, kontaminanty sa dostanú do ovzdušia vášho domova.

Multi split klimatizácia nasáva vzduch, ktorý je okamžite filtrovaný. Medené rúrky zabraňujú vzniku plesni, takže po inštalácii multi split klimatizácie vás bude chrániť pred alergiami.

Tichá prevádzka

Moderné multi split klimatizácie sú tiché. Vonkajšiu jednotku nebudete počuť vôbec a vnútorná je na úrovni šumu.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk