Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Zistite, kedy je nutný servis klimatizácie
10.09.2021

Zistite, kedy je nutný servis klimatizácie

Je dôležité venovať pozornosť tomu, ako funguje klimatizácia; profesionálna údržba klimatizácie a opravy môžu mať zásadný význam.

Horúci vzduch

Nikdy nie je normálne, že z prieduchov klimatizácie fúka horúci vzduch. Môže to znamenať, že niekde uniká chladivo alebo že zlyhal kompresor. Ak je vzduch vychádzajúci z vašich prieduchov teplejší, ako ste očakávali, skúste termostat nastaviť nižšie.

Obmedzené prúdenie vzduchu

Ak z vašej klimatizácie fúka menej vzduchu, môže mať zanesený filter alebo môže byť upchaté potrubie. Problém s motorom, ventilátorom alebo kompresorom môže tiež spôsobiť nedostatočné prúdenie vzduchu. Môžete skontrolovať, či nie sú upchaté filtre, zablokované vetracie otvory alebo či nie sú iné problémy, napríklad znečistené špirály. Môžete tiež nechať skontrolovať technika na nízku hladinu chladiva.

Zvuky a pachy

Pískanie môže naznačovať upchatie potrubia alebo upchatý filter. Chrastenie často znamená, že je poškodená niektorá časť, zatiaľ čo zvuk bzučiaceho kovu znamená, že sú zlomené lopatky ventilátora. Ak začujete bzučanie alebo hučanie, môže zlyhať motor ventilátora alebo kondenzátor. Zatuchnutý zápach môže znamenať prítomnosť plesní, ale elektrický zápach môže naznačovať chybné vedenie alebo diely.

úniky

Klimatizačné zariadenia môžu kondenzovať. Nemalo by ich však byť toľko, aby spôsobili únik vody do vášho domova. Rovnako by vnútorná vlhkosť mala byť regulovaná vašim klimatizačným zariadením; ak nie je, sú potrebné opravy. Ak spozorujete aktívny únik alebo vodu združenú v blízkosti vašej klimatizácie, môže dôjsť k významnému poškodeniu, ak technik neopraví problém. Ak spozorujete únik chladiacej kvapaliny, okamžite zavolajte odborníka - to môže byť mimoriadne nebezpečné.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk