Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Zostaňte v pohode aj počas horúcich dní
16.07.2017

Zostaňte v pohode aj počas horúcich dní

Dokonca aj pokiaľ žijete v skutočne horúcich oblastiach, môžete vlnu horúčav prežiť spokojne.

Zabudnite na rôzne zákazy varenia, teplých spŕch a horúcu kávu. Namiesto toho sa spoľahnite na dobrý rozum, aby ste mohli vytvoriť chladné prostredie.

  1. Otvorte okno v noci

Okná by ste mali otvárať len počas noci. Teploty počas noci klesajú, a vy tak môžete chlad efektívne využiť. Môžete k oknu umiestniť ventilátor, aby ste chladný vzduch čo najviac vháňali do vašej izby.

 

2.  žalúzie zatvorené počas dňa

Podobne ako nechcete, aby vás susedia videli,  nechcete, aby sa slnko plazilo a vyhrialo aj váš dom. Zatvorte žalúzie a záclony, aby ste udržali počas denného tepla izbu čo najviac izolovanú.

3. ľad

Môže to vyzerať hlúpo, ale to funguje. Umiestnite stôl alebo stojaci ventilátor za plytkú misku s ľadom, alebo ľadovými obalmi.  Pustite ventilátor a získate dokonale chladný vánok bez toho, aby ste mali vysoké nároky na klimatizáciu.

 

4. Zatvorte časti vášho domu

Dokonca aj vtedy, ak žijete v najkrajšej spálni, zatvorte priestory, ktoré momentálne nepoužívate, takže váš ventilátor nemusí pracovať až tak veľa.

 

5. Vypnite nepotrebnú elektroniku

Nemá zmysel chladiť interiér ak používate príliš veľa elektroniky, ktorá vydáva teplo. Chladiaci ventilátor v počítači dodáva teplo do miestnosti aj vtedy, ak je počítač v pohotovostnom režime. Používajte tiež iba svetlá, ktoré potrebuje. Takto tiež znížite účet za energiu.

6.  Klimatizácia nie je len pre náročných

Všetci, čo milujú skutočné pohodlie a stabilnú teplotu sa odporúča použiť klimatizácia. Najmä počas extrémných horúčav zabezpečíte pre svoj interiér pohodovú teplotu, a ochránite tak aj svoje zdravie.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk